Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejhorší učitel

17. 3. 2010

Nejhorší učitel

Ve škole nás nejvíce ovlivní náš učitel. Stačí málo, jen trocha porozumění a snahy a i z nepříjemné matematiky se stane zajímavý předmět. Nebo naopak. Když na nás zvyšují hlas, používají ironii a nezajímají je naše potíže, dokážou nám život na škole pěkně znepříjemnit. Naši oblíbení a neoblíbení učitelé. Zpovídali jsme čtyři školáky a tady jsou jejich názory.

Jakub   (10 let)
Tahle učitelka je psycho. A nejhorší je že je naše třídní. Na třídních schůzkách si podle mě vymýšlí, protože si pořád rodičům stěžuje, že nedávám ve škole pozor, že zlobím, že jsem neukázněný a kdesi cosi. A já přitom chci jen s kamarády hrát různé hry o přestávkách. Paní učitelka mi dává napomenutí a poznámky   kvůli tomu, že nedávám v hodinách pozor, že vykřikuji, že ruším hodinu. Asi si na mě zasedla říkám si často. Ale paní učitelka nekřičí jenom na mně, ale i na mé kamarády, že si pak všichni říkáme, že se zbláznila. Za domácí úkoly mi dává vždycky 3. A dává nám takové těžké příklady, že je ani Petr, který umí matematiku ve třídě nejlépe, neumí vypočítat. Naposledy se na mě paní učitelka rozzlobila při turnaji se 4.B. Uznávala vždycky jejich body a nám nic. A když jsem v tělocviku přešlápl při hře přes čáru, paní učitelka mě seřvala že jsem blbeček co ani neumí hrát.
 
Alenka (12 let)
Paní učitelka co nás učí přírodopis, je fakt hodná! Na naši školu nastoupila teprve v září a nahradila tak jednu učitelku, od které jsem nepochopila pomalu ani co je obojživelník! Místo abychom psali sáhodlouhé zápisy do sešitu nám raději pustí video o učivu, co probíráme a zápisy nám nekopíruje a my si je můžeme nalepit do sešitu.Dělá s námi projekty, laboratorní práce,… Když oznámí test, tak ho s námi celý projde a hlavně nám řekne správné odpovědi, tak potom stačí jen poslouchat a když ani to nejsme schopni, tak to vyžehlíme jedním dobrým referátem.Pro představu nám všechno kreslí a ukazuje, čím se to také dobře zapamatuje! Prostě to není učitelka, která by někoho terorizovala, nebo šikanovala, je to prostě Úča snů! Zato náš učitel dějepisu a ruštiny je fakt „ulítlej „ Pokaždé, když příjde   do hodiny začne otvírat okna a nebo manipulovat se žaluziemi.  Venku může sněžit, pršet nebo být pod nulou a pan učitel nelení otevřít i velké křídlo okna. Všem je zima na nohy … Když v hodině někdo dlouho zlobí, tak jen řekne, Jdi ven! Dotyčný se odebere na chodbu a počká než pro něj někdo příjde a nebo se k němu přidá dalších pár lidí, co se ho po jeho odchodu snažili obhájit.
Další jeho nevýhodou je psaní na tabuli, možná si myslíte že je to výhoda, když vyučující látku nediktuje, ale píše na tabuli, ale jen kdyby občas nevynechával háčky a čárky… Když jsme všichni nemocní od otevřeného okna, tak si od učitele konečně můžeme odpočinout…
 
Anežka (12 let)
Nejhorší učitelka? Naše třídní . Je fakt hrozná , například: pospíchala jsem na kytaru a když jsem jí to řekla tak mi na to odpověděla , že jí to nezajímá a na prvním místě je škola , já ji na to řekla , že to vím, ale mamka s taťkou jsou v práci a do Šumperka musím jet autobusem . Za týden byla schůzka s rodiči a dětmi . Tak jsem tam šla s mamkou sedly jsme si do zadu a ona na to a vy tam vzadu Anežka se snaží, ale někdy se mi zdá, že je ze mě vystresovaná . Já jsem si v duchu říkala, že má pravdu, skutečně už pomyšlení na hodinu s ní je víc než nepříjemné. Nejvíce mě štve, že mě ztrapňuje, ráda mi u tabule dává záměrně záludné otázky a pak se směje, když neznám odpověď.
 
Vláďa (12 let)                                                                         
Nemám zrovna rád moji paní učitelku občanské nauky. Protože nám moc nedokáže vysvětlit látku, diktuje zápis a jednou řekne pomlčka tečka apd. Dále když nám píše na tabuli nějaké slovo, tak ho napíše přes celou tabuli a služba během hodiny min. pětkrát maže tabuli! Většinou musíme sedět se založenýma rukama a skoro pokaždé dostaneme přednášku, jak to ve škole vypadalo, když ona studovala… Látku jednou vysvětlí, a když někdo nestihl a potřebuje ji zopakovat, odpoví: „Zase nedáváte pozor! Já to opakovat nebudu. Někde si to zjisti“. Takovéhle reakce jsou docela časté a proto paní učitelku …………. nemám moc rád. Ostatní učitelé jsou jinak super.