Jdi na obsah Jdi na menu
 


FENOMÉN FACEBOOK ANEB JAK TO VIDÍME MY ….Facebook a komunikace přes internet

31. 3. 2010
FENOMÉN FACEBOOK
TEXT:         Petr Juračka a Zora Kocumová
Facebook je sociální síť plná i všeho jiného (např.: zábavnými aplikacemi, různými uživatelskými skupinami, které podporují různé zájmové činnosti), čímž se významně liší od ICQ nebo SKYPU či CHATU. Facebook funguje po celém světě, uživatelé z různých států spolu díky Facebooku mohou komunikovat.
Na facebooku má každý uživatel svoji zeď, na kterou mu přátele mohou nechat vzkaz (Třeba odkaz fotku či výsledek nějakého testu).
Je ale nutno říci že většina lidí už dnes Facebook využívá spíše k seznamování a povídání s přáteli a na původní záměr Marka Zuckerbergema (zakladatele Facebook) úlpně zapomínají, a to na prohlížení fotek. Tím bych ale nechtěl říct že si uživatelé na profil fotky nedávají (nejčastěji si dají nějakou profilovou fotku ale tím končí), stále ještě hodně uživatelů má plná alba fotek a obrázků.
Z toho všeho nakonec vypline že Facebook je vejmi dobrá a užitečná věc.
 
 
 
 
JAK TO VIDÍME MY ….Facebook  a komunikace přes internet
-Zuzka -
Facebook využívám proto, že na něm mám spoustu kamarádů. Také tam vkládám spoustu fotek, které vyfotím s kamarády ve škole doma v kroužku nebo prostě jen tak.. Píšu si tam s kamarádama protože na facebooku je zaregistrováno vážně hodně lidí. A jsou tam často, stejně jako já J Aplikací si myslím, že využívám hodně. Ale hry nehraju! Někdy si udělám nějaký ten kvíz, koukám na vtipník, a přidávám se do skupin. Ale většinou se koukám na fotky a komentuju je. Na facebooku taky koukám na příspěvky ostatních lidí co píšou do statusů a čtu si komentáře. Jako další komunikaci používám ICQ. Ale tam už moc lidí nechodí. I když kontaktů je milion :P … Skype mám taky ale nevyužívám ho, protože se mi pokazil mikrofon. Dřív jsem chodila na blog.cz ale blogování už mě nebaví a nemám na něj čas. Hold je facebook asi nejpopulárnější a nejnavštěvovanější stránka pro komunikaci no :P Dřív na facebook chodilo hodně teenagerů ale teď už tam chodí i spoustu dospělých a naopak i plno malých dětí. Facebook má už snad každýJ… Na facebooku taky koukám na příspěvky ostatních lidí co píší do statusů a čtu si komentáře… Facebook je prostě nejlepšíí J
-Jakub-
Facebook boužel nemám protože ho neumím založit. Rád bych ho ale měl, jeden kamarád mi na štěstí poradil jak si účet založit, proto už mám svůj profil na facebooku devět minut. Zatím objevuji co na něm je. Zatím jsem zjistil, že se tam dají hrát hry a přidávat fotky,komunikovat s přáteli a kamarády, psát zprávy a komentáře.
Předtím než sem měl facebook komunikoval jsem přáteli přes e-mail
-Vláďa-
Facebook používám jako komunikační spojení s mými kamarády a spolužáky, rodina facebook nemá a ani v budoucnu viditelně zájem nemá. Jenom dvě babičky se zázrakem přidaly :D . 
 Sdílím zde obrázky z dovolené, ze školy a všechny své průsery, trapasy atd. Píšu různé statusy a měním profilové obrázky. Rád mám i různé kvízy, které mi prozrazují budoucnost a často se těmto výrokům zasměju. Jsou tady i zábavné hry, například FarmVille, Happy Island. Významnými tvůrci těchto her je Zynga,Beta,PlayFish apod. Dají se tu sdílet i videa.
Já jsem fanouškem různých lidí a stránek.
Dřív jsem používal ICQ, kde se daly taky hrát hry, psát statusy ale bylo to divně uspořádané a muselo se to vše nejdřív instalovat do PC. Zato Facebook je internetová stránka, která se dá spustit na jakémkoliv počítači kdekoli na světě.
-Saša-
Nevím co je na Facebook-u tak zvláštního já osobně ho sice používám, ale sem na něm jen někdy a to většinou na hrách, když hraji třeba  Farm Ville a Happy Island. Tyto hry vytvořila společnost Zynga, která samozřejmě vytvořily více zábavných her, ale tyto dvě jdou právě hrát po síti s přáteli. Na Facebook dávají své hry i jiní tvůrci třeba PlayFish atd. Než jsem začal používat Facebook, měl jsem svůj účet na ICQ, které i dnes nejvíc používám ICQ a to hlavně když si chci s někým pokecat, žádné hry tam nehraju. Taky občas používám, ale jen někdy, většinou když nikdo není doma, to si pak můžu pokecat s kamarády a mamka neslyší, co si zrovna říkáme.
-Petr-
Co se týče facebooku ten používám velmi často, protože si tam povídám s kamarády, ale také mohu hrát hry nebo mohu dělat všelijaké testy a vyjádřit svůj názor pomocí různých skupin. Což je výhoda oproti ICQ nebo Skype. Nejradši mám na Facebooku aplikaci Happy Island, kterou hraji při každém vstupu na tuto síť, ale to není jediná aplikace kterou využívá třeba Mafia Wars, Farmville, atd…
Ale přes to vše mne nejvíc baví projíždět hlavní stránku a hledat něco zajímavého co by se dalo okomentovat…
 
-Alenka-
Facebook využívám asi dva měsíce. K založení mě donutily více méně kamarádky.Všechny si vychvalovaly jeho vymoženosti, tak jsem se rozhodla si ho také založit ! Chvíli jsem na stránkách facebooku byla zmatená, ale teď už vím kde co je! Hodně ne facebooku hraji hry, které se moc nezamlouvají rodičům, ale i ve hře jsem spojená s přáteli. Například ve hře happy aqarium, ve které jde o to si vytvořit akvárium za peníze, které si vydělám tím, že kamarádům jejich akvárium vyčistím. Tato hra mě baví, ale hraji i jiné hry, kterých je na facebooku ještě více. Také na těchto stránkách komunikuji s přáteli a rodinou a vzájemně se díváme na své fotky a komentujeme je! Když jsem byla menší, tak jsem byla spojená s kamarády přes Alik.cz , ale s postupem času jsme přešli na Icq, email, skype a skončili jsme většina na facebooku!
-          Anežka-
Založit facebook mě zezačátku nikdo nenutil, ale slyšela jsem o něm docela často, pořád dokola a dokola, jak je to úžasné a skvělé, až mě to donutilo si účet na Facebooku založit. Těď jsem na faceboku jeden měsíc a moc se mi tam líbí . Spojuji se s kamarády ,ale i s rodinou . Na facebooku hraju FarmVille a často si dělám různé testy . Samozdřejmě , že Facebook není jediný který používám mám i Skype, který mi spojit se s kamarády přes Web kameru, ICQ sice stále ještě používám ,ale čím dál tím míň L a pak samozřejmě e-mail, protože si posíláme s rodinou a kamarády obrázky, testy a přání ke svátku, narozeninám atd. ….
-Tom-
Já na facebook moc nechodím. Hlavně protože, že můj ho počítač nestíhá, tak i kvůli tomu na facebook nechodím. Ale kdysi sem tam chodil a psal si s kamarády, ale pak jeden dne bum a počítač se začal sekal až padl úplně. Ted nevím co dál, asi si dám do počítače upgrade a zkusím znova vše rozjet. Ale zase zpět k facebooku, hrál sem na něm hodně her, například Farm Ville a Fish Ville, taky Happy akvárium. Na facebooku jsem se přihlašoval do různých skupin a hledal jsem nové přátelé. Ale používal jsem i ICQ, kde jsem si povídal s kamarády. Samozřejmě mám i e-mail, ale ten používám hlavně v žurnalistech, posílám napsané články do hromadného mailu, kde si ho pak editor vybere na zpracování.